Zaproszenia ślubne – jeden z pierwszych punktów planowania wesela

Podczas przygotowań do ślubu, jedną z pierwszych rzeczy, którą trzeba się zająć są zaproszenia – otóż wesele bez gości odbyć się nie może! Jak wybrać dobre zaproszenia?

Czytelne i estetyczne

Zaproszenia powinny być przede wszystkim estetycznie wykonane i czytelne. To według zaproszeń większość gości będzie planowała prezenty, stroje i podróż. W zaproszeniu powinny znaleźć się wszystkie ważne informacje, które para młoda chce przekazać gościom.

Oryginalne

Coraz częściej pary szukają niestandardowych pomysłów i wybierają, na przykład zaproszenia ślubne z humorem. Zawierają one zazwyczaj zabawny wierszyk dotyczący pary młodej, żartobliwie ujętą prośbę potwierdzenia obecności, rebusy lub śmieszne zdjęcia młodych.

Niezbyt duże i ciężkie

Mimo, że ostatnio modne są zaproszenia drewniane, wielowarstwowe i dosyć złożone, trzeba pamiętać, że czasami goście będą chcieli zaproszenie zabrać ze sobą. Warto więc, aby było ono lekkie i z łatwością zmieściło się do damskiej torebki.

Wybór zaproszeń ślubnych to kwestia bardzo indywidualna zwłaszcza, że często służą jako pamiątka pięknego wydarzenia. Warto więc dołożyć starań by były estetycznie w stylu pary młodej oraz  spersonalizowane i oryginalne, by łatwo zapadały w pamięć.

Obecnie wiele firm specjalizujących się w produkcji zaproszeń ślubnych dysponuje projektami wszelkiego rodzaju – od tych klasycznych, do zaproszeń ślubnych z humorem i żartobliwych.

Najważniejsze jest, by być otwartym na różne propozycje i wybrać tą, która będzie idealna!

Dodaj komentarz