Rozpiska gości na wesele, czyli jak ułatwić zajmowanie miejsc?

Jak rozmieścić gości weselnych? Jak uniknąć pomyłek z niewłaściwym zajęciem miejsca? W jaki sposób zaoszczędzić sobie i gościom nerwów oraz niepotrzebnego zamieszania jeszcze przed rozpoczęciem przyjęcia weselnego? Wbrew pozorom, istnieje na to bardzo łatwy sposób! Wystarczy postawić na praktyczny dodatek, jakim jest tablica z rozmieszczeniem gości weselnych! Rozpiskę tego typu można bez trudu zrobić w domu, za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego programów, bądź powierzyć ich wykonanie doświadczonym firmom.

Jak wybrać szablon planu stołów weselnych?

Szablon planu stołów weselnych powinien być odpowiednio dopasowany oraz przejrzysty dla wszystkich gości. Warto zainwestować w tablicę nieco większą, która pozwoli każdemu, bez względu na wiek, odnaleźć swoje nazwisko. Tablice bardzo często są stawiane na stelażach przed wejściem na salę weselną, tak aby jeszcze przed rozpoczęciem przyjęcia goście mogli bezproblemowo zająć miejsca im przypisane. Pozwala to uniknąć zamieszania i niepotrzebnego harmidru. Szablony planu stołów weselnych są różne. Warto jednak wybrać taki, którego zdobić będą minimalne dekoracje, w żaden sposób nie ingerujące w czytelność rozpiski.

Gdzie postawić tablicę z planem stołów weselnych?

O ile wybór szablonu nie jest tak trudny, to problemem może być to, gdzie taką tablicę postawić. Otóż, warto wiedzieć, że powinna ona być dostępna dla każdego. W tym też celu należy ją zlokalizować w obrębie wejścia na salę, gdzie goście będą w stanie odczytać swoje nazwisko i odnaleźć swoje miejsce przy stole jeszcze przed wejściem do środka.