Pamiątki z uroczystości weselnej – jak wybrać?

Księga gości, zdjęcia ślubne, film z wesela to wszystko pamiątki, które już na stałe weszły do kanonu weselnych zwyczajów. Ankiety weselne pojawiły się jakiś czas temu i od razu zdobyły serca nowożeńców i gości. Jak zaprojektować i zrobić ankietę, by była wyjątkowa? 

Ankieta kupiona czy wykonana samodzielnie – wady i zalety każdego z rozwiązań

Ankieta weselna to zbiór pytań skierowanych do gości. Mają one opisywać parę młodą, uroczystość i przede wszystkim zostawiają miejsce, by każdy z gości mógł zwrócić się do nowożeńców. 

Ankiety ślubne można dostać w każdym sklepie, który zajmuje się dostarczaniem dekoracji weselnych. Można je kupić w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Krótko mówiąc, nowożeńcy nie będą mieli żadnych problemów, by je kupić. 

Warto jednak się zastanowić, czy korzystniej jest kupić ankiety, czy może zaprojektować je samodzielnie. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady, jak i zalety. Każda para musi samodzielnie zdecydować, które rozwiązanie jest dla niej korzystniejsze. 

Samodzielnie zaprojektowane ankiety weselne mogą wyglądać dokładnie tak, jak wymyśli to sobie para młoda. Można samodzielnie ułożyć pytania, zaprojektować grafikę. Wadą tego rozwiązania jest ogrom pracy i czasu, który muszą poświęcić osoby nieobeznane w programach graficznych. Jest to trudne w realizacji, ale na pewno nie niemożliwe. 

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest oszczędność. Wesele zawsze wiąże się z ogromnymi wydatkami. Tu jest możliwość zredukowania odrobiny kosztów. 

Warto również pamiętać, że projektowanie ankiety może być świetną zabawą, która zbliży nowożeńców. Jest to kolejne wyzwanie, przed którym staną wspólnie. 

Chcąc kupić ankiety ślubne w sklepie można je mieć w ciągu kilku dni i można to załatwić nie wychodząc z domu. Ma to często ogromne znaczenie dla osób, które mają wiele obowiązków na głowie. Warto również pamiętać, że wybór ankiet jest naprawdę duży i istnieje ogromna szansa na to, że młoda para znajdzie ankietę, która będzie wyglądała dokładnie tak, jak sobie tego życzą.

Księga gości czy ankieta weselna? 

Jeszcze do niedawna na uroczystościach weselnych królowała księga gości, do której każdy z uczestników uroczystości wpisywał kilka słów od siebie. Od pewnego czasu ankiety ślubne zastępują ją. 

Do księgi gości należało wpisać się wymyślając swój własny tekst. Część osób ma z tym problemy. Odpowiedź na przygotowane pytania dla wielu osób jest znacznie łatwiejsza. Dzięki temu goście chętniej korzystają z ankiet. 

Warto pamiętać, że nowożeńcy, którzy nie umieją się zdecydować, która forma bardziej im odpowiada mogą połączyć księgę gości z ankietą. Wystarczy, że do księgi zostaną dołączone pytania. W ten sposób każdy z uczestników uroczystości weselnych będzie mógł sam zdecydować, gdzie woli zostawić kilka słów od siebie. A może zaintrygują go obie formy? 

Zarówno ankiety weselne, jak i księga gości to świetny sposób, by pozostawić sobie na pamiątkę kilka zdań od każdego z uczestników wesela. Dzięki temu nowożeńcy będą mieli bezcenną pamiątkę, która jeszcze nie raz przywoła uśmiech na usta.