Jak podziękować gościom za przybycie na wesele?

Nie od dzisiaj wiadomo, że wdzięczność jest bardzo pozytywną cechą osobowości. Można ją wyrażać przez czyny, słowa czy drobne gesty. Jedną z okazji, aby podziękować naszej rodzinie i bliskim jest dzień naszego ślubu. Nasi goście chcą okazać nam wsparcie i być obecni z nami w tak ważnym dla nas dniu. Często przemierzają wiele kilometrów, aby towarzyszyć nam podczas składania przysięgi małżeńskiej. Coraz bardziej popularne staje się wręczanie gościom weselnym drobnych upominków. Drobiazgi wręczane od serca sprawią, że poczują się oni wyjątkowo. Co zatem wybrać, aby nasi bliscy poczuli, że chcemy im podziękować za ich obecność?

Czy słodkości będą dobrym wyborem? 

Słodycze od zawsze cieszą się dużą popularnością. Uszczęśliwiają i dzieci i dorosłych. Czy są słodkości, które oprócz tego, że będą pyszne, będą również zdrowe? Tak! Taką opcją są miody. Od dawien dawna wiadomo, że miód ma ogrom właściwości prozdrowotnych. Wspiera naszą naturalną odporność, pomaga w walce z przeziębieniem czy obniża ciśnienie krwi. Oprócz pozytywnego wpływu na nasze zdrowie, miód ma również nieocenione właściwości kosmetyczne. Ułatwia gojenie się ran, jako dodatek do kąpieli działa kojąco, nawilża usta i twarz. Okazuje się zatem, że dzięki tylu zaletom miód może stać się idealnym upominkiem dla gości.

Jak wygląda miód wręczany gościom?

Miody kojarzą nam się z wielkimi litrowymi słoikami z nalepką ozdobioną rysunkiem pszczół i plastrów miodu. Nie wyglądają one zachęcająco. Jednak pasieki i firmy zajmujące się akcesoriami ślubnymi wychodzą nam naprzeciw. Miodki na wesele to najczęściej malutkie szklane słoiczki jak te – https://z-milosci.pl/c/miod-podziekowanie-dla-gosci wypełnione złotym nektarem. Ich gramatura to przeważnie od 40 do 80 gramów. Etykiety bądź wieczka mogą być indywidualnie przez nas spersonalizowane. Można na nich umieścić imiona pary młodej, datę ślubu, cytaty czy specjalne dedykacje. Uroku doda również wstążka czy ozdobny sznurek. Ich kolorystyka oraz styl będą idealnym uzupełnieniem motywu przewodniego naszego wesela. 

Ciekawostki o miodzie

Miód jest jedynym produktem, który się nie psuje. Istnieją informacje, że miody znalezione w grobowcach faraonów dalej nadają się do spożycia. W mitologii greckiej nazywany był eliksirem życia i nektarem bogów. Nazwa miesiąc miodowy też nie jest przypadkowa. Wzięła się stąd, że dawniej nowożeńcy jedli miód jako środek wzmacniający. Miało to gwarantować zdrowe potomstwo. Miód z racji swoich właściwości odżywczych i zdrowotnych traktowany jest również jako afrodyzjak. 

Warto więc zainteresować się miodkami na wesele. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybierane przez nas miody pochodziły ze sprawdzonego źródła. Najlepiej zakupić je od lokalnego pszczelarza czy z polecanej pasieki. Miody takie powinny mieć specjalne certyfikaty jakości. Oprócz tego, że te słodkości są pyszne, są również inwestycją w zdrowie naszych bliskich. Takim gestem pokażemy im, jak bardzo są dla nas ważni. Do wyboru mamy wiele gatunków oraz smaków miodów. Dlatego każdy w tak bogatej ofercie znajdzie coś dla siebie, a nasi goście wyjdą z naszego wesela szczęśliwi i docenieni.