Dekoracje weselne z balonów

Organizacja wesela to duże wyzwanie dla pary młodej. Każdy szczegół musi być dopracowany do perfekcji, niczego nie wolno pominąć. Dużą uwagę przykłada się do dekoracji sali weselnej, którą należy dokładnie zaplanować. Nie wolno zapomnieć o balonach, które stanowią nieodłączny element przyjęcia weselnego. Jak wybrać balony na wesele?

Czy nadal dekoruje się salę weselną balonami?

Jeszcze paręnaście lat temu na przyjęciu weselnym były setki kolorowych balonów. Jedne wisiały, inne były położone na stole i ogólnie panował chaos. Obecnie balony owszem znajdują się na sali, ale są one ułożone w odpowiedni sposób i dobrane do charakteru przyjęcia. W każdym sezonie jest moda na inne dekoracje i producenci wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując szeroką gamę weselnych balonów w różnych kolorach i kształtach. Można znaleźć wyjątkowe girlandy z balonów, pojedyncze literki, napisy czy metaliczne foliowe balony.

Najczęściej spotykane rodzaje balonów weselnych

W ofercie sklepów oferujących dekoracje weselne można znaleźć najczęściej dwa rodzaje balonów: lateksowe i foliowe. Lateks jest bardzo wytrzymałym materiałem, a więc balony są trwałe i nie schodzi z nich powietrze nawet do 8 tygodni. Można kupić ekstra mocne balony, które doskonale nadają się do przystrojenia samochodu weselnego. Foliowe balony dostępne są w różnych kształtach i kolorach i można wybierać spośród różnego rodzaju nadruków. Najpopularniejsze to napis Love czy inicjały pary młodej.

Jakie balony wybrać – pastelowe czy metaliczne?

Wiele par młodych stoi przed wyborem i nie wie, na co się zdecydować. Dostępne są pastelowe balony i metaliczne. Każde z nich mają swoje plusy. Pastelowe mają niebłyszczącą powłokę i delikatne barwy. Najczęściej dostępne są w odcieniach beżu, niebieskiego, żółci i bieli. Świetnie sprawdzają się na sali udekorowanej w stylu rustykalnym i w romantycznych aranżacjach. Metaliczne balony są nasycone kolorami i bardzo często można je kupić w ciemniejszych odcieniach. Świetnie pasują do przyjęcia urządzonego w stylu boho. Niektórzy producenci oferują balony chromowane, które mają jeszcze większy połysk. Pary młode wybierają tego typu balony w kolorach złotym lub srebrnym.

Jak dobrać balony, aby sala pięknie się prezentowała?

Balony weselne powinny być dopasowane do stylu przyjęcia. Najważniejsze jest dobranie ich do motywu przewodniego imprezy. Można wybrać pojedyncze balony z napisami, które będą wisieć na ściance za parą młodą. Transparentne świetnie będą się prezentować zawieszone pod sufitem. Przeźroczyste z roślinami w środku stanowią doskonały element dekoracyjny przyjęcia urządzonego w stylu rustykalnym i boho. Można także powiesić balony wypełnione helem na sznureczkach i do nich przyczepić zdjęcia z okresu narzeczeństwa pary młodej. Jest to bardzo ciekawa dekoracja, która przywoła wiele wspomnień, łez i uśmiechu.

Podsumowanie

Ciężko jest wyobrazić sobie przyjęcie weselne bez balonów. Należy jednak dopasować je odpowiednio do aranżacji sali i stylu przyjęcia. Można wybierać spośród wielu różnych typów balonów, dzięki czemu para młoda ma duże pole do popisu, dekorując salę.