Dekoracje weselne – na co się zdecydować?

Organizacja przyjęcia weselnego to dla pary młodej ogromne przeżycie. Przyszli nowożeńcy chcą, by wszystko było idealne, a więc przygotowania trwają wiele miesięcy, a niekiedy i lat. Oprócz sukienki i garnituru, wyboru DJ-a czy fotografa nie wolno zapomnieć o dekoracjach sali weselnej. Każdy szczegół powinien pasować do tematu przewodniego przyjęcia. O czym pamiętać? Czego nie może zabraknąć?

Dekoracja sali weselnej

Przyjęcie odbywa się najczęściej w restauracji lub na specjalnie przygotowanej do tego sali w hotelu, lub pensjonacie. Stoły powinny być pięknie udekorowane oczywiście kwiatami. Na stołach często są umieszczone winietki, które wskazują gościom ich miejsca. Bardzo istotną rolę odgrywa oświetlenie. Nie chodzi oczywiście o górne lampy, ale o taśmy LED, które tworzą niesamowity klimat.

W formie dekoracji przydadzą się też napisy. Coraz popularniejszy jest napis LOVE, który najczęściej jest podświetlany. To przy nim goście wraz z parą młodą robią sobie zdjęcia pamiątkowe. Miejsca pary młodej muszą być też odpowiednio udekorowane. Z tyłu powinna znaleźć się podświetlona ścianka i napis. Mogą być to inicjały lub imiona, a także inny dowolny napis.

Litery na wesele – napisy, których nie może zabraknąć

Podczas dekorowania sali weselnej ważna jest kreatywność. W sklepach i wypożyczalniach można znaleźć bardzo ciekawe gadżety, które mogą jeszcze bardziej uświetnić ten wspaniały dzień w życiu pary młodej. Jedną z takich propozycji są litery w stylu tych z-milosci, które można użyć do różnych celów. Wykonane z drewna, metalu lub tworzywa litery można umieścić na wejściu do sali weselnej, na stołach gości lub na ścianach, aby stworzyć efektowną dekorację. Oczywiście to też doskonały sposób, by oznaczyć strefy na weselu. Tworzą one spójny wygląd przestrzeni.

Litery z inicjałami pary młodej mogą być użyte jako część dekoracji stołu nowożeńców. Można umieścić je na środku lub jako element dekoracyjny za parą młodą. Mogą być użyte też do tworzenia napisów na ścianie. Najpopularniejsze to:

– imiona nowożeńców,

– sentencje o miłości,

– cytaty związane z małżeństwem.

Dodatkowo warto przyozdobić je kwiatami lub innymi dekoracjami, aby stworzyć efektowny wygląd.

Jakie litery wybrać na wesele, aby stworzyć eleganckie wnętrze?

Dekoracja sali weselnej napisami jest coraz popularniejsza. Do wyboru są napisy wykonane z różnych materiałów, które można dopasować do tematu przewodniego przyjęcia lub do innych dekoracji. Na pewno doskonale prezentują się podświetlane napisy LOVE lub MIŁOŚĆ. Nie powinno zabraknąć też inicjałów pary młodej. Świetnie prezentują się te wykonane z drewna.

Należy pamiętać, żeby nie przesadzić z elementami dekoracyjnymi. Zamiast eleganckiego wnętrza można sprawić, że będzie ono wyglądać jarmarcznie. Dobrze jest stworzyć najpierw koncepcję i dopasować wszystko do siebie. Można wybierać dekoracje i napisy pod względem kolorystycznym lub dopasować je do wyglądu sali. W przypadku przyjęcia weselnego w stylu boho idealnie sprawdzą się drewniane litery i ozdoby. Na nowoczesnym weselu można postawić na elementy z metalu i na biel.