Czym różnią się od siebie pudełka na ciasto?

Wybór pudełka na ciasto weselne należy do tych najłatwiejszych w organizacji wesele. Jeśli masz już wybrany wzór zaproszeń i zawiadomień dla gości, pudełka nie powinny przysporzyć Ci kłopotów. Musisz jednak wiedzieć na co zwracać uwagę i czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje pudełek.

Materiał

Pudełka na ciasto są produkowane z tektury. Jednak pamiętaj, że papier papierowi nie równy. Warto zwrócić uwagę na jego gramaturę. Im jest większa, tym tektura jest grubsza i sztywniejsza. Może to mieć znaczenie, jeśli do pudełka zamierzamy włożyć sporo ciasta. Sztywna tektura będzie bardziej stabilna, a co za tym idzie będzie też bardziej bezpieczna. W końcu nikt nie chciałby, żeby pyszne słodkości wylądowały na podłodze razem z urwanym dnem pudełka.

Złożenie

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać pudełka na ciasto weselne warto też pamiętać o tym, że kartonik trzeba będzie złożyć. Tutaj znów musimy podkreślić, że producenci oferują różne systemy składania pudełek. Warto zwracać szczególną uwagę na kartoniki, które można złożyć bez użycia kleju i taśmy klejącej. To spore ułatwienie, bo pewnie będzie trzeba złożyć ich kilkadziesiąt lub kilkaset. To praca na kilka długich wieczorów i warto ją uwzględnić w swoich planach i przygotowaniach do wesela. W niektórych salach i restauracjach o pomoc ze złożeniem pudełek można poprosić obsługę. Wtedy pudełka składane są tuż przed nałożeniem w nie ciasta. To dość dobre rozwiązanie, ale może z kolei wydłużyć proces pakowania i wzbudzić niepokój wśród gości.