Biżuteria, obrączki ślubne, białe złoto, co wybrać?

Jeśli postanowiliśmy zakupić nową biżuterię, to znaczy, że czeka nas zapewne trudny wybór co do rodzaju, wzoru, koloru, materiału etc. Jeżeli doskonale wiem co i gdzie chcemy kupić – to mamy wyjątkowe szczęście. Gdy jednak jesteśmy w tej zdecydowanej większości, która będzie potrzebowała pomocy, to zapraszamy do czytania dalej.

Wybierzmy właściwy materiał i kolor
W większości przypadków będziemy chcieli, aby nasz nowy nabytek dobrze się komponował z pozostałymi elementami naszej własnej biżuterii. Powinniśmy też patrzeć na przyszłość – jeśli w najbliższym czasie jest ryzyko, że będziemy dokonywali jakiejś biżuteryjnej rewolucji – to również powinniśmy to uwzględnić. Może zatem przyjąć na początek jakieś bezpieczne rozwiązanie? Przykładowo, jeśli będziemy chcieli kupić obrączki ślubne białe złoto może być dobrym wyborem. Jest to dość neutralna barwa i dobrze będzie się komponowała zarówno ze srebrnymi, jak i z platynowymi dodatkami. Gdy jednak preferujemy zupełnie inny styl i nie planujemy go w najbliższej przyszłości zmieniać, to możemy wybrać coś innego, bardziej dopasowanego do nas.

Co tak naprawdę chcemy kupić?
Czasem nasz nowy, biżuteryjny zakup ma nam poprawić humor, ale nie wiemy tak naprawdę, co dokładnie chcemy kupić. Oczywiście jeśli rozważamy obrączki ślubne z białego złota, to zapewne mamy na myśli konkretną uroczystość i obrączki będą konieczne. Ale jeśli to inna okazja, to może lepiej wybrać pierścionek, bransoletkę lub zegarek?

Dodaj komentarz