3 propozycje lizaków z podziękowaniami dla gości

W prostocie tkwi siła, dlatego niepozorne lizaki jak te: https://z-milosci.pl/c/lizaki-podziekowanie-dla-gosci mogą okazać się najlepszym możliwym podarunkiem dla gości weselnych. Są małe i stosunkowo niskokaloryczne, dlatego na spokojnie można je skonsumować między kolejnymi daniami i kawałkami ciasta, a ponadto uroczo wyglądają na stołach i świetnie osładzają miłe chwile.

Wybór jest spory, bo trzeba zadecydować nie tylko o smaku lizaków podziękowanie dla gości, ale i o ich rozmiarze, kształcie, gramaturze, kolorze i ogólnym wizerunku. Oto trzy gotowe propozycje lizaków, wśród których każda para młoda powinna znaleźć coś trafiającego w jej gust oraz charakter i klimat wydarzenia.

1 – kolorowe grube kręciołki

Z daleka przypominają trochę lody, ale są to po prostu duże grube lizaki o bardzo tradycyjnym wyglądzie, często spotykanym w bajkach, komiksach i filmach animowanych, przypadającym do gustu w szczególności dzieciom. Zazwyczaj powstają z połączenia kilku różnych smaków i zarazem kilku różnych barw, które wzajemnie się przeplatają i tworzą cudowną tęczę zawijającą się do samego środka niczym jadalny ślimak.

Przyczepione do solidnych drewnianych patyczków zdecydowanie przyciągają wzrok, zwłaszcza tych najmłodszych. Aby odpowiednio spersonalizować tego typu lizaki, co też zawsze warto uczynić, można przewiązać je jakąś elegancką minimalistyczną wstążeczką i przyczepić do niej karteczkę z datą ślubu, imionami pary młodej i jakimś prostym wzorem ślubnym.

2 – eleganckie serca z białymi zdobieniami

Wesela wystawiane w wykwintnych restauracjach lub na eleganckich salach balowych wymagają innego podejścia i odpowiedniej oprawy, tworzonej nawet przez takie detale jak słodycze podarunkowe. W ich przypadku lepszym wyborem od kolorowych zawijasów będą czerwone serduszka, które same w sobie mogą tworzyć piękne minimalistyczne lizaki, choć mogą też zostać wtopione w białą masę otoczoną delikatną cienką ramką, również w kolorze czerwonym, by wszystko do siebie idealnie pasowało.

Dodatkowym białym akcentem, komponującym się z tłem serduszek, będzie okrągła winietka ze złotą dekoracją i podziękowaniami, przyczepiona do cienkiego drewnianego patyczka lizaków przy pomocy złotej wstążeczki. Klasyczną wstążkę można zastąpić grubszym sznureczkiem i następnie wraz z patyczkiem przemalować te elementy na biało.

3 – owocowy powrót do dawnych lat

Jeżeli w uroczystości weselnej bierze udział sporo osób kojarzących kultowe słodycze lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, ciekawym rozwiązaniem będą kojarzone z tymi czasami owocowe lizaki podziękowanie dla gości. Są to niewielkie lizaki o okrągłym kształcie, wykonywane z białej cukrowej masy z wtopionym w nią kolorowym wizerunkiem wybranego owocu, często otoczone ramką w podobnym kolorze. Centralny obrazek wskazuje od razu na smak lizaka. Najbardziej kultowe są zdecydowanie pomarańcze.

Owocowe lizaki dla starszych gości będą miłym powrotem do dawnych lat, a tych młodszych zadowolą słodkim, a zarazem kremowym i delikatnie kwaskowatym smakiem. Smaki do wyboru są zresztą różne, dlatego można je wymieszać, by każdy miał szansę otrzymać coś, co trafi w jego upodobania kulinarne.