Pierścionek z rubinem, czyli jednym z najpiękniejszych kamieni szlachetnych

Rubin jest jednym z najbardziej docenianych w jubilerstwie kamieni, określany mianem „królem klejnotów”. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „rubeus”, które oznacza czerwony. Pierścionek z rubinem jest idealnym wyborem w przypadku zaręczyn, ale nie tylko. Jest on nazywany kamieniem wierności i trwałości uczuć. Niezwykle pożądany zwłaszcza wśród pań, ze względu na swoją rzadkość, piękny połysk, twardość i wytrzymałość.

Rubin- właściwości

Rubin to czerwona odmiana korundu. Rubin i szafir mają takie same właściwości, aczkolwiek różnią się kolorem. Ze względu na swój unikalny wygląd oraz znaczenie historyczne, jest on klasyfikowany jednak jako indywidualny kamień szlachetny. Rubin w skali Mohsa uzyskał wynik 9, a więc jest on drugim najtwardszym kamieniem świata, zaraz po diamencie. Odznacza się on pleochroizmem, czyli zmienia barwy, w zależności od kątów padania światła. Jest także luminescencyjny.

Pierścionek z rubinem- czego symbolem jest ten kamień?

Pierścionki z rubinem cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które doceniają te kamienie ze względu na ich zjawiskowy wygląd. Taka biżuteria pasuje do każdego typu urody. Ten element biżuterii przykuwa spojrzenia i jest znakomitym uzupełnieniem eleganckiego stroju wizytowego. Kamień kojarzony jest z namiętnością, miłością i sukcesem. W starożytnym Egipcie rubin uznawany był za klejnot sprzyjający wielkiej fortunie i szczęściu, miał dbać o wierność i obdarzać miłością. Przez Greków nazywany ” Matką wszystkich kamieni szlachetnych” natomiast Rzymianie ogłosili go „Kwiatem wśród kamieni”.

Pierścionki z rubinem- jaka oprawa do nich pasuje?

Pierścionek z rubinem doskonale wygląda zwłaszcza w złotej oprawie. Piękno kamienia podkreśla świetnie żółte złoto, dzięki niemu klejnot staje się lepiej wyeksponowany. Dla osoby, która nie przepada za żółtym złotem, dobrą propozycją będzie białe złoto. Istnieje także możliwość wybrania oprawy z czarnego złota. Dzięki niej pierścionek z rubinem prezentuje się tajemniczo i romantycznie.