Pierścionek zaręczynowy z kwarcem dymnym – synonim luksusu i dobrego gustu

Pierścionek z kamieniem wykonanym z kwarcu dymnego jest doskonałą propozycją dla tych kobiet, które kochają wyjątkowe piękno oraz oryginalność. Stanowi on zatem doskonałą propozycję na pierścionek zaręczynowy.

Wyjątkowa biżuteria z kwarcem dymnym

Kwarc dymny to półszlachetny kamień, który jest uznawany za narodowy klejnot Szkocji. A stało się tak dlatego, że w kraju tym jest on powszechnie wydobywany. Kwarc dymny to kamień powszechnie wykorzystywany do tworzenia ozdób narodowego stroju szkockiego.

Zasoby tego surowca występują także w Alpach, w USA, w Brazylii oraz na Madagaskarze. Z kolei w naszym kraju kwarc dymny można znaleźć na terenie Dolnego Śląska.

Dziś z dodatkiem tego wyjątkowego kamienia wytwarzana jest nie tylko biżuteria w postaci pierścionków, bransolet, kolczyków czy wisiorków, lecz także przeróżne figurki. Niemniej to właśnie złote i srebrne wyroby jubilerskie z dodatkiem kwarcu dymnego cieszą się największym zainteresowaniem.

Rewelacyjne pierścionki zaręczynowe znajdziesz tutaj

Oryginalny pierścionek zaręczynowy z kwarcem dymnym

Z racji tego, że wygląd kamienia przywodzi na myśl kłęby dymu, biżuteria wykonana z jego obecnością zawierać nutkę tajemniczości.

Niezwykle oryginalnie prezentują się złote pierścionki zaręczynowe z kwarcem dymnym w stylu retro.

Ze względu na posiadaną barwę ten wyjątkowy kamień szlachetny doskonale łączy z żółtym złotem. Niezwykle oryginalnie prezentują się pierścionki zdobione nie tylko kwarcem dymnym, lecz także brylantami. Taka biżuteria jest pełna blasku oraz stanowi synonim luksusu oraz dobrego gustu.