Komfortowa bielizna ślubna- rzecz niezbędna dla każdej panny młodej

Wygodna i komfortowa bielizna jest punktem obowiązkowym przy planowaniu wyposażenia dla panny młodej na ten niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju dzień ślubu. Poniżej podpowiadamy dlaczego warto przywiązać szczególną uwagę do tego wyboru oraz jak dobrać perfekcyjne desu pod suknię ślubną.

Dlaczego bielizna ślubna jest tak ważna dla panny młodej?

Nie da się zaprzeczyć, że bielizna, chociaż jej nie widać, jest bardzo ważną częścią stroju. Szczególnie dla panny młodej, która cały dzień pozostaje w blasku fleszy i w każdej chwili musi wyglądać perfekcyjnie, ważna jest niewidoczna, ale jednocześnie funkcjonalna bielizna.

W tak ważnym dniu, który zaczyna się już od wczesnego rana, a kończy często zabawą do późnych godzin nocnych, kobieta musi być ubrana w dopasowaną i wygodną odzież spodnią, która wymodeluje jej ciało zgodnie z zamierzeniami i jednocześnie pozostanie niezauważona. Desu panny młodej powinno być również zgodne z jej gustem i poczuciem estetyki- pamiętajmy o tym, że często jest to strój, w którym świeżo upieczona małżonka spędza noc poślubną!

Jak wybrać krój, kolor i rozmiar bielizny pod sukienkę ślubną?

Nad wyborem odpowiedniego stanika czy majtek warto zastanowić się już na etapie przymiarek sukni, bo to ona najczęściej definiuje to, jaka bielizna ślubna zostanie pod nią założona. Niektóre z kreacji są naprawdę wymagające jeśli chodzi o dobór stanika, ale na szczęście salony bieliźniarskie dają szeroki wachlarz możliwości wyboru.

Przyszłe mężatki mogą więc wybierać wśród pełnych staników z różnymi konfiguracjami ramiączek, wyciętych bardotek, biustonoszów odkrywających plecy czy dekolt, a także gorsetów i silikonowych nakładek, natomiast w razie wątpliwości mogą skorzystać też z porady brafiterki, która z pewnością chętnie dobierze stanik do sukienki. Przed przymierzaniem dobrze jest dokonać pomiarów pozwalających na dopasowanie nie tylko biustonosza, ale także majtek czy pasa podtrzymującego pończochy. Dawniej bielizna ślubna występowała raczej w kolorze białym, ale dzisiaj kobiety często decydują się również na cieliste, różowe czy wpadające w błękit zestawy od Obsessive.