Obrączki ślubne – nosić, czy nie nosić?

Piękne, złote obrączki ślubne to przedmiot, który bezdyskusyjnie jest najpiękniejszym symbolem zaślubin. Jednak po ślubie nie zawsze pozostają one na palcach współmałżonków. Czy tak powinno być?

Złota obrączka a zdrowie

Nie ulega wątpliwości, że noszenie obrączki ślubnej raczej nie wywoła poważnych powikłań zdrowotnych. Wyjątkiem są oczywiście uczulenia na nikiel, gdyż metal ten bardzo często wchodzi w skład tak zwanego białego złota. Pomijają kwestie uczuleniowe, dobrze dopasowana obrączka nie powinna wywołać żadnych powikłań. Wręcz przeciwnie – jej noszenie jest neutralne dla zdrowia człowieka. Od tej zasady zdarzają się jednak i wyjątki.

Obrączka ślubna w pracy – tak, czy nie?

Jeśli wykonujemy dość ciężką pracę fizyczną, obrączka ślubna nie powinna być noszona w zakładzie pracy. Może ona wywołać otarcia, stany zapalne a nawet poważne choroby skóry. Poza tym w niektórych zawodach nietrudno taką obrączkę zniszczyć (mechanicznie lub za pomocą związków chemicznych).

Jej wygięcie może doprowadzić do uszkodzenia a nawet zniszczenia struktury palca, co w konsekwencji może doprowadzić do amputacji. Oczywiście w pozostałych sytuacjach noszenie obrączki online nie jest żadnym zagrożeniem dla zdrowia, choć jej struktura może się uszkodzić (np. po oddziaływaniu silnych środków czyszczących).

Podsumowanie

W domu warto nosić obrączkę, gdyż – oprócz swej miłosnej symboliki – jest ona też piękną ozdobą. W pozostałych sytuacjach jej noszenie jest uzależnione od trybu pracy, warunków zewnętrznych i otoczenia.

Obrączki ślubne dostępne na Marko.pl.