O czym pamiętać wybierając zaproszenia ślubne?

Różnorodność papeterii ślubnej stanowi zaletę, a jednocześnie wadę. Ogromna liczba wzorów sprawia, że godzinami możemy szukać czegoś odpowiedniego dla siebie. Oczywistym jest, że niemal każda młoda para marzy, aby wszelkie elementy były perfekcyjnie dopasowane do charakteru uroczystości. Wybierając zaproszenia warto jest pamiętać o kilku podstawowych zasadach – opisano je poniżej.

Czytelna treść

W ostatnim czasie wielkim zainteresowaniem cieszą się zaproszenia ślubne bordowe. Kolor wina wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę na okres jesienny oraz zimowy. Należy jednak podkreślić, że kolor nie jest tutaj najważniejszy. Nie zapominajmy, że liczy się nie tylko „okładka”, ale również to, co znajdziemy w środku.

Czytelna treść jest podstawą do tego, aby zaproszenie pełniło swoją główną rolę. Za jego pomocą przekazujemy najważniejsze informacja związane z ceremonią, czyli m.in. datę, godzinę i miejsce ślubu oraz wesela. Nadmiar nie jest mile widziany. Czasami lepiej odpuścić sobie długie wiersze i inne teksty, które są rzadko czytane.

Rozmiar i kształt

Wśród zaproszeń ślubnych bordowych znajdziemy ogromną liczbę modeli w różnych kształtach oraz rozmiarach. Wiele osób pragnie się wyróżnić, przez co decyduje się na papeterię o niestandardowych wymiarach. Nie zawsze jest to dobrym pomysłem.

Trzeba wziąć pod uwagę, że zaproszenia o nieregularnych kształtach są droższe. Na kosz zakupu wpływa również to, że zwykle wymagają one specjalnych kopert. Jeśli więc posiadamy ograniczony budżet, to lepiej postawić na prostotę.